Led Far Ampulü Montajı Nasıl Yapılır?

Led Far Ampulü Montajı Nasıl Yapılır?

LED far montajı baist bir işlemdir. Birkaç temel alet ve biraz mekanik bilgi ile aracınızdaki ampulleri LED Far ampulleri ile değiştirebilirsiniz.

Doğru LED Far Setini Seçin

Öncelikle aracınızın hangi ampul soket tipini kullandığını öğrenin (H1, H3, H4, H7, … vb) ve siparişinizi buna göre belirleyin. (Bu konuda size yardımcı olabiliriz. Mail, Telefon ya da Facebook sayfamızdan bize ulaşın.)

“ LED far ampuller eski ampullerinizle aynı ölçülerde üretilmektedir. Far lambası içine sığacaktır. ”

Kurulum Hazırlığı
Eski farlarınızı çıkarmadan önce, bunları far ayarı için şablon olarak kullanabilirsiniz. (Doğru far ayarı olduğu varsayarsak) Yaklaşık 20 metre uzaktan düz bir duvara doğru farlarınızı açın. Işığın keskinleşen kısmını bir tebeşir, bant vb. araçlar işaretleyin.

Eski Farlarınızı Çıkarın
Çoğu marka ve model araca göre değişiklik gösteren far kasasının arka kısmına ulaşın. (Genelde kaput açılarak ulaşılabilir.) Far ampulüne gelen kablonun konektörünü (soket) bulun ve çıkarın. Soket zamanla sıkışmış olabilir, çıkarmak için düz bir tornavida kullanabilirsiniz.

Far ampulünü vida gibi saat yönünün tersine çeyrek tur döndürerek çıkarın. Bunu hassas bir şekilde yapmakta yarar var, içerdeki ampul kırılabilir.

Far düzeneğinde gergin bir telle sabitlenmiş tabla görürseniz durun, bu tel farın yerine sabitlenmesini sağlar. Bu telin ucunu bastırın (küçük bir halka) ve çıkarın. Şimdi far dışarı doğru çıkartılabilir durumdadır.

LED Farları Takın
Bu kısım sökme işleminin tersidir. Farı yerine taktığınızda aşırı sıkıştırmaya çalışmayın.

Yorumla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×

Hangi konuda destek almak istersiniz?

×